Tusk wypowiedział wojnę Kaszubom

Dodaj komentarz

Marzec 21, 2012 - autor: costerin

Image

Herr Donald Tusk który w imieniu mafi WSI oraz międzynarodowych karteli skupionych wokół Berlina i Moskwy sprawuje urząd premiera państwa Polskiego wypowiedział totalna wojnę Ludności Kaszubskiej.

21 Marzec 2012

Premier Donald Tusk odwołał Artura Jabłońskiego ze składu Komisji Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Tym samym przychylił się do wniosku Zrzeszenia Kaszubsko-pomorskiego, które cofnęło Jabłońskiemu rekomendację do reprezentowania Kaszubów w tej komisji.

Zrzeszenie Kaszubko Pomorskie można porównać do Ruchu Autonomi Sląska . Skrajnie anty Polskaorganizacja która od zawsze popiera Tuska . Jest to miłość z wzajemnością gdyż ZKP od początku popiera Tuska w jego założeniach jakie wygłosił w czasie obrad II Kongresu Kaszubskiego w dniach 12 – 14 czerwca 1992r w Gdańsku, w Domu Technika przy ul. Rajskiej 6, Donald Tusk, jako wiceprzewodniczący Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, 13 czerwca wygłosił programowe przemówienie pt. „Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne”.

Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza i Kaszub, które powinny zdaniem D. Tuska posiadać własny rząd, własny pieniądz i własne wojsko.

Przemówienie to wywołało oburzenie ks. prof. Janusza Pasierba, posłów Alojzego Szablewskiego i Feliksa Pieczki, a także reprezentantów Wielkopolan i Górno-Ślązaków, oraz wielu innych uczestników kongresu.

Poseł Pieczka w odpowiedzi wygłosił poza-programowe, piękne, patriotyczne kontr-przemówienie, podkreślając iż oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec polskiej racji stanu, ale i wobec interesu Kaszubów. Przypomniał też zebranym fragment hymnu kaszubskiego, który w języku polskim brzmi: „ … nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski”

Oświadczenie uczestnika II Kongresu Kaszubskiego, Andrzeja Marszałkowskiego, przewodniczącego Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego – Organizacja Polityczna Narodu ( tel 0-608 937 036)

Uwaga: W pisemnym sprawozdaniu z obrad kongresu usunięto program oderwania Pomorza od Polski autorstwa Tuska, lecz wygłoszenie takiego programu potwierdzają uczestnicy kongresu oraz osoba z obsługi biurowej.

Tusk wyrzucając dzisiaj Artura Jabłońskiego pluje w Twarz Kaszubom – Polakom.

Media oficjalne milczą ,nigdzie nie znajdzie się o tym nawet wzmianki.

Hańba i upokorzenie . Artur Jablonski  sprzeciwil sie chorym zapedom Zrzeszenia i Tuska wiec zostal usuniety natychmiastowo.

Na co jeszcze pozwoli Naród zdrajcom. Co się dzieje z Polakami . Kraj idzie prosta droga w niebyt,bandziory anty Polskie oddają setki domów,mieszkań Germanom .

Kaszuby,Slask,Mazury są na prostej drodze do oderwania od Macierzy.

Tusku to już nie trybunał stanu -to sznur mocny na grubym dębie nad jeziorem Wdzydze cie czeka zdrajco.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Dołącz do 299 obserwujących.

Marzec 2012
Pon W Śr C Pt S N
« Lu   Kwi »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
%d blogerów lubi to: