Rozwiązać wojsko – żołnierzy pd ścianę ! wszystkich bez wyjątku

Dodaj komentarz

Maj 8, 2013 - autor: costerin

 Czasami Człowieka , Polaka po prostu aż trzęsie ze złości .
Rodzi się gniew i zaciskają pieści .

Wy bolszewickie wojsko którzy używacie naszych Polskich odznaczeń Hańbą wam i pod mur z wami.

Zaczerpnięte z Naszego Dziennika.

 

Kompania honorowa, wojskowa orkiestra, laudacje dla sowieckich żołnierzy w asyście motocyklistów z czerwonymi flagami z sierpem i młotem – w ten sposób samorządowcy z Mazur podejmowali rosyjskiego gubernatora obwodu kaliningradzkiego.

Sprawa dotyczy wizyty grupy motocyklistów z Rosji na cmentarzu żołnierzy sowieckich w Braniewie 27 kwietnia z okazji 68. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Przewodził im Nikołaj Cukanow, gubernator obwodu kaliningradzkiego. Na cmentarz przyjechał nieoficjalnie, był ubrany w skórzany strój motocyklisty. Motory były przyozdobione czerwonymi flagami z sierpem i młotem. Kontrowersje wzbudził również udział w tej nieoficjalnej wizycie gubernatora najwyższych przedstawicieli władz województwa warmińsko-mazurskiego. Uczestniczyli w niej m.in.: marszałek województwa Jacek Protas (PO), wojewoda Marian Podziewski (PSL), przewodniczący sejmiku Julian Osiecki (były członek PZPR, obecny PO) i komendant wojewódzki policji Józef Gdański.

Oprawa imprezy była niebywale okazała. Na cmentarz w Braniewie ściągnięto orkiestrę wojskową i kompanię honorową, która realizowała uroczysty ceremoniał.Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski posunął się do stwierdzeń, że „Armia Czerwona uratowała wiele polskich istnień” i że „tego radzieckim żołnierzom nigdy nie zapomnimy”.

Poseł Jerzy Szmit (PiS) w oświadczeniu komentującym występy wojewody napisał: „Wystąpienie wychwalające wyzwolicielską Armię Czerwoną zostało chyba przepisane z przemówień wygłaszanych przez Wojewodów Olsztyńskich w latach czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku, przy okazji braterskich polsko-sowieckich spotkań”. Ta sama „swoboda” w traktowaniu faktów z historii II wojny cechowała również mowę gubernatora. Cukanow podkreślił, że „najważniejsze, co nas łączy, to wielkie zwycięstwo. Tysiące istnień oddali żołnierze polscy i rosyjscy, byśmy dzisiaj byli wolni i niepodlegli”.

Szmit zarzucił też marszałkowi Jackowi Protasowi, że nie znalazł czasu na uczestnictwo w obchodach narodowego święta 3 Maja, natomiast miał czas uczestniczyć w wizycie rosyjskich motocyklistów na cmentarzu w Braniewie. O powody absencji marszałka podczas uroczystości trzeciomajowych „Nasz Dziennik” zapytał jego rzecznika. Z odpowiedzi wynika, że władze województwa potraktowały święto jako coś drugorzędnego. Uroczystości na cmentarzu w Braniewie, z udziałem rosyjskich motocyklistów i gubernatora, z roku na rok przybierają coraz bardziej okazałą formułą. W ocenie Szmita, charakter tego spotkania jest nie do przyjęcia. Na braniewskim cmentarzu spoczywają żołnierze 3. Frontu Białoruskiego Armii Czerwonej, której siły wykorzystano m.in. do zorganizowania obławy augustowskiej w lipcu 1945 roku. Sowieci zamordowali wtedy od 1,5 do 2 tys. żołnierzy Armii Krajowej. Do dzisiaj nie są znane miejsca ich straceń i pochówku.

Adam Białous, Białystok

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/31931,hucpa-z-sierpem-i-mlotem.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Dołącz do 299 obserwujących.

Maj 2013
Pon W Śr C Pt S N
« Kwi   Czer »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
%d blogerów lubi to: